Вчені заявляють, що обіцяного майя кінця світу не буде

Вчені заявляють, що обіцяного майя кінця світу не буде

Німецькі дослідники спростували думку про те, що стародавні племена Майя передбачили кінець світу в майбутньому 2012 році.
За словами німецького історика Свена Гронемейера з австралійського Університету Ла Тробе, недавно виявлене в мексиканському храмі Комалькалько послання індіанців несе в собі інший сенс.

За словами експерта, артефакт, який викликав стільки шуму являє собою кам’яну плиту віком близько 1300 років.
На ній розміщений циклічний календар майя, який складається з 13 часових періодів (бактунів), які послідовно змінюють одне одного і, кожен з яких триває 394 року.

Останній, 13-й, бактун обривається 21 грудня 2012, але ця дата означає не кінець світу, а пришестя стародавнього бога війни і родючості Болона Йокте.
Календар припадає на час правління стародавнього царя Бахлама Аява, який хотів підготуватися до пришестя одного з головних представників божественного пантеону майя.

Цей день розглядався священнослужителями як своєрідне “друге народження” нації, що, швидше за все, має на увазі перехід людства на якийсь новий рівень, а зовсім не загибель усього живого.

Німецький історик наголосив, що написи майя рясніють метафорами і символами, а отже, сприймати їх буквально – повна дурість.

Воднчоас, він також додав, що знахідка була серйозно пошкоджена, частину тексту на ній неможливо прочитати. Принаймні, поки.

На часі кам’яна плита з храму Комалькалько знаходиться в лабораторії Національного інституту Мексики.

Як тільки дослідники закінчать її вивчати, історичну пам’ятку, швидше за все, буде виставлено в одному з музеїв країни.

Зазначимо, що на початку року мексиканські вчені вже заявляли про те, що ніяких прогнозів майя про кінець світу не існує в принципі.

На їхню думку, індіанці розрахували свій календар до 21 грудня 2012 року, але ніколи не вказували в ньому, що після цієї дати настане кінець світу. Календар просто закінчився, і все.

При цьому майя дотримувалися теорії, що “історія повторюється у певний момент”, після чого відлік часу починається спочатку, – пише ТСН.

Scroll To Top
http://srealt.comhttp://otellook.com