Буковинські злодії обкрадали прикарпатців

Оперативна група Городенківського райвідділу міліції (Івано-Франківська область) за гарячими слідами встановила і затримала трьох осіб, котрі упродовж години перебування в райцентрі вчинили 4 крадіжки. Під час затримання у них вилучено всю суму грошей, здобутих злочинним шляхом. Про це сьогодні, 17 лютого, korpunkt повідомили в СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області.

Як повідомив перший заступник начальника Городенківського райвідділу міліції Сергій Смижук, близько першої години дня в міліцію надійшло повідомлення з крамниці про те, що в одному з магазинів викрадено 400 гривень. На місці події оперативники лише почали з’ясовувати обставини зникнення гаманця, як надійшло повідомлення з іншого магазину: телефонувала продавчиня про те, що з її сумочки зник гаманець, в якому майже 1500 гривень і дві банківські картки.

Туди оперативний черговий спрямував інших працівників. Коли ж за декілька хвилин до райвідділу зателефонували з ще однієї крамниці про аналогічний злочин, то вже стало зрозуміло, що всі майнові посягання – то справа одних і тих же рук.

При спілкуванні з потерпілими вдалося дізнатися, що до крадіжок можуть бути причетними троє осіб, в тому числі жінка. Цю «трійцю» оперативники помітили при виході з іншої крамниці. Інтуїція не підвела: це були саме ті, хто «гастролював» у магазинах. Прикметно, що зловмисники у четвертому кримінальному епізоді обікрали відвідувачку магазину, з сумки якої поцупили гаманець.

Затриманими виявилися мешканці Кіцманського району Чернівецької області. Як з’ясовано, у кожному разі крадіжки вчиняла 22-річна дівчина, натомість її старший брат і ще один спільник при цьому відволікали увагу потерпілих. Чоловіки під надуманим приводом кликали до себе продавця з проханням показати ту чи іншу річ, а тим часом спритна дівчина робила те, заради чого вони заходили в крамницю.

До Городенки «гастролери приїхали на автомобілі, який належить одному зі співучасників злочинів. У затриманих вилучено майже 1800 гривень, 10 доларів і дві пари шкіряних рукавиць – це все, що вони зуміли викрасти у потерпілих за годину. Жителі Чернівецької області притягуються до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених ч.2 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, вчинена повторно або ж за попередньою змовою групою осіб).

Згідно з санкціями цієї статті підозрювані можуть опинитися у місцях позбавлення волі на строк до 5 років. Утім, це ще не все. Ними небезпідставно зацікавилися чернівецькі міліціонери, які підозрюють затриманих у вчиненні аналогічних злочинів на території Буковини.

Один з затриманих раніше тричі засуджувався за крадіжки. Останнього разу відбував 4-річне покарання, звільнившись з місць позбавлення волі у 2008 році.