Держава обіцяє видати мобільним операторам ліцензії на мобільний зв’язок стандарту 3G

Держава обіцяє видати мобільним операторам ліцензії на мобільний зв’язок стандарту 3G вже до кінця 2013 року. Мова йде про те, що Міністерство оборони України може в цьому році звільнити частоти діапазону 2100 МГц, що підходять для розвитку мереж стандарту UMTS.

Як повідомляється, Національна комісія із зв’язку нарешті побачила зацікавленість з боку військового відомства вирішити питання з передачею частот полюбовно. Можливо, у 2013 році комісія навіть встигне організувати конкурс на ці частоти.

За звільнення частот, в Міноборони раніше просили операторів заплатити до 2,5 млрд грн. Оператори не хотіли віддавати таку суму до отримання ліцензії, міністерство – не хотіло проводити конверсію, не отримавши грошей. Але зараз його очолює новий міністр Павло Лебедєв, який зацікавлений у можливості переозброїти армію за рахунок частот, необхідних для розвитку зв’язку третього покоління. 

Нагадаємо, історія з конверсією частот, що належать Міністерству оборони тягнеться вже багато років. У 2009 році Накцоміссія по зв’язку навіть оголосила тендер на частоти, який був скасований через указ тодішнього президента, Віктора Ющенка.

Відсутність ліцензій на 3G мобільні оператори називають основним ступором розвитку мобільного інтернету в Україні – у всій Європі такий зв’язок давно працює. Зараз оператори використовують, в основному, технологію EDGE, яка забезпечує швидкість в 474 Кбіт / сек (у порівнянні з 14,4 Мбіт / сек в 3G). 3G-зв’язок стандарту UMTS є тільки в «Укртелекому» (належної йому компанії «Трімоб»).

Джерело: ain.ua