Десять секретів довголіття

Учені знайшли і оприлюднили десять секретів довголіття. Все геніальне — просто. Виявляється, щоб продовжити життя, достатньо частіше їсти здорову їжу, робити хоч якісь фізичні вправи і знаходити час, аби зайнятися собою. Навчитися вести здоровий спосіб життя легко, якщо робити це поступово.

Десять порад опублікували ФактNews з посиланням на Independent.

1. Не забувайте про буряк

Як би дивно це не звучало, буряк може стати секретною зброєю в боротьбі з підвищеним тиском. Саме гіпертонія — головна причина серцево-судинних захворювань, інфарктів і, відповідно, передчасної смерті.

2. Позбавтеся від телевізора

Як встановлено, люди за своє життя проводять на дивані в середньому 10-15 років — половину з них перед телевізором. Фахівці радять краще вирубати «ящик» і зайнятися чимось корисним для здоров‘я.

3. Відмовтеся від печива

Група дослідників із Сінгапурського університету нещодавно встановила, що запах шоколадного печива в крамниці може змусити жінку витратитися на непотрібний їй одяг. Цей аромат активує в мозку ділянку, яка вимагає негайної винагороди. Отже краще відмовитися від печива зовсім.

4. Обійми як спосіб зміцнити здоров’я

Обійняти партнера — означає не просто виявити душевні взаємини, але й захистити серце. Дослідження, проведене Університетом Північної Кароліни 2005 року, встановило, що, обійнявши улюблену людину хоч би на 20 секунд, ви знижуєте кров‘яний тиск і рівень котизолу — гормону стресу.

5. Їжте менше солі

Щодня ми з’їдаємо близько 9,5 грамів солі, проте надлишок солі здатний підвищувати кров‘яний тиск і збільшувати ризик серцево-судинних захворювань.

6. Гуляйте в сонячну погоду

Щоб отримати заряд здоров’я від природи, вийдіть надвір сонячного дня. Сонячні промені, потрапляючи на шкіру, дозволяють вашому організму виробляти вітамін D, який допомагає в боротьбі з серцевими захворюваннями, депресією, остеопорозом і навіть з деякими видами раку.

7. Не забувайте про овочі та фрукти

Наймасштабніше дослідження, присвячене зв‘язку харчування з раковими захворюваннями (його провела європейська організація EPIC), встановило, що якщо з’їдати щодня всього на одну порцію фруктів і овочів більше, то ви можете знизити ризик ранньої смерті від будь-яких причин на 20%.

8. Основні принципи продовження життя

Аби продовжити своє життя на 14 років, досить керуватися чотирма простими принципами: не паліть, регулярно робіть вправи, пийте в міру і з‘їдайте п’ять порцій фруктів і овочів щодня. Якщо вибирати щось одне з перерахованого, то відмовтеся від куріння.

9. Більше ходіть

Аби контролювати свою вагу, досить робити 10 тисяч кроків на день, вважали фахівці раніше. Проте нещодавнє міжнародне дослідження встановило, що жінкам у віці до 40 років і чоловікам у віці до 50 потрібно щодня робити 12 тисяч кроків, щоб розтрусити жирок. Переконатися, що ви виконуєте поставлене завдання, допоможе крокомір.

10. Сміх — кращі ліки

За даними досліджень, оптимісти рідше стикаються з такими проблемами, як серцево-судинні захворювання.