Фарбуємо великодні яйця в золотий колір. Фото

Великдень – найбільше православне свято, яке символізує торжество віри, перемогу над гріхом та смертю, початок нового життя. Одна із головних традицій цього свята – фарбування яєць. 

Існує багато барвників (натуральних і промислових), якими можна зробити яйця на Великдень красивими та оригінальними. Дуже святково виглядають “золоті” яйця. Можна фарбувати яйця в такий колір повністю або ж використовувати золотисті елементи лише частково.

Перед тим, як пофарбувати яйця в золотистий колір – яйця потрібно спеціально підготувати, щоб фарба лягала рівномірно.

Як підготувати яйця до фарбування на Великдень:

– щоб яйця не лопнули під час варіння, дістаньте їх з холодильника щонайменше за півгодини до варіння. Або можете потримати їх в холодній воді протягом 15 хвилин;

– перед самим фарбуванням добре вимийте яйця з милом. Краще використовувати для миття стару зубну щітку;

– після того як ви пофарбуєте яйця – натріть кожне з них серветкою просоченою рослинною олією. Це надасть глянцевого блиску.
Як пофарбувати яйця на Великдень в золотий колір

Повністю зафарбувати поверхню яйця ви зможете тільки спеціальною фарбою, після нанесення якої золоте яйце вже не варто їсти, а можна використовувати як сувенір. Найкраще використовувати аерозольну фарбу – нею зручніше покривати яйця.

Для цього підготовлені яйця слід помістити на підставку (можна взяти звичайну кришку з-під пляшки) та покрити фарбою в кілька шарів. Наступний шар можна наносити лише після повного висихання попереднього. Фарбувати яйця потрібно в приміщенні, яке добре провітрюється.

Такі яйця, як ми вже писали, не варто споживати. Але є й інші варіанти фарбування яєць в золотистий колір, які є безпечнішими, а отже – їх можна буде потім з’їсти.

“Золотисті” яйця з фольгою на Великдень

Що потрібно:
– пофарбовані і зварені яйця;
– золотиста фольга;
– часник;
– пензлик з грубим ворсом.

Найкраще пофарбувати яйця в цибулинні, а вже потім покривати фольгою (ці кольори найкраще поєднуються). Але ви можете обрати будь-який інший колір, який вам подобається.

Як пофарбувати “золоті” яйця з фольгою:

1. Розчавіть часник – ми будемо використовувати лише сік (це і буде “клеєм). Тонким пензликом змастіть поверхню вже зварених яєць та обгорніть золотистою фольгою.

2. Залиште яйця сохнути на хвилин 30-40. Пензликом з грубим ворсом очистіть поверхню яйця від зайвої фольги.
“Золотисті” яйця з блискітками на Великдень

Ще один варіант для оздоблення яєць – це золотисті блискітки. Ви також можете використовувати клей або ж часниковий сік.

Що потрібно:
– пофарбовані і зварені яйця;
– часник (або клей);
– дрібні блискітки.

Як пофарбувати “золотисті” яйця з блискітками на Великдень:

1. Тонким пензликом нанесіть на яйця клей або часниковий сік. Можете вимальовувати довільні малюнки – опирайтеся лише на власну фантазію.

2. Після цього швидко посипте яйця золотистими блискітками та залишіть до повного висихання.