Івано-франківські військові льотчики готуються до патрулювання під час Євро2012 (ВІДЕО)

Швидкі, потужні, маневрові. Це – про військову авіацію. У повітряний простір Прикарпаття вторгнувся літак-порушник. На його перехоплення з військового аеродрому піднялися винищувачі. За лічені хвилини порушника було збито. Це – сценарій тренувальних польотів екіпажів Івано-Франківської 114 бригади тактичної авіації.

Саме її пілоти охоронятимуть повітряний простір Західної України під час ЄВРО-2012.До повітряного патрулювання під час Єврочемпіонату у повній бойовій готовності перебуватимуть чотири бойових МІГ-29 та шість льотних екіпажів. Аби остаточно відшліфувати бойовий вишкіл авіаторів, на летовищі щомісяця відбуваються навчально-тренувальні маневри, – пише ВЕЖА.

Майор ВПС Ігор Онищук – керівник польотів. Він головний на стартового-командному пункті – СКП. Цей пункт досить мобільний. Він розташований найближче до точки злету бойового літака. З СКП здійснюється контроль за польотами винищувачів.

Попри те, що в небі найбільш досвідчені авіатори, допомога офіцера Ігора Онищука їм вкрай необхідна.Максим Фединський марив небом змалку. Від один із провідних льотчиків Івано-Франківської авіабригади. Свій перший політ без інструктора пам’ятає досі. Рік, день, година – усе, ніби сьогодні відбулося.Місцеві авіатори заступлять на бойове чергування з охорони ЄВРО- 2012 у травні. При необхідності військові льотчики готові будуть здійснювати чергування також в небі над усіма ключовими містами Єврочемпіонату.