Лауреати Шевченківської премії-2012: Петро Мідянка та Володимир Рутківський

Цього року Шевченківський комітет обійшовся без політики. Премію дадуть за історичну трилогію для дітей. Премію Кобзаря дадуть за історичну трилогію про запорожців для дітей Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка визначив імена переможців, які отримають премію цього року.

Лауреатами в номінації “Література” стали поет Петро Мідянка за збірку віршів “Луйтра в небо” та Володимир Рутківський за історичну трилогію для дітей “Джури”, пише “КоммерсантЪ-Україна”. У номінації “Літературознавство і мистецтвознавство” перемогла Тетяна Кара-Васильєва за книгу “Історія української вишивки”, яка побачила світ в 2008 році. Лауреатом в номінації “Музичне мистецтво” став Віктор Степурко за твір “Монологи століть”.

Премія в номінації “Образотворче мистецтво” може бути присуджена художнику Анатолію Криволапу за його цикл з 50 робіт “Український мотив”. Щорічне вручення премій імені Тараса Шевченка традиційно відбудеться 9 березня. Один з членів комітету з Національної премії, журналіст Олег Вергеліс уточнив, що список є попереднім. “Статус лауреата Шевченківської премії людина отримує тільки після підписання відповідного указу президентом”, – пояснив він.

На переконання Вергеліса, вручення Шевченківської премії цього року обійдеться без скандалів. Нагадаємо, в 2011-му один з лауреатів премії – письменник Василь Шкляр, який був номінований на премію за роман “Чорний ворон”, – звернувся до президента Віктора Януковича з проханням перенести його нагородження доти, поки у відставку не буде відправлений міністр освіти Дмитро Табачник, – повідомляє ТСН.

В результаті Шкляр відмовився від премії, яка становила 260 тисяч гривень. Скільки отримають переможці цього року, поки невідомо.