Майже 900 км туристичних маркованих маршрутів вже з’явилося на Івано-Франківщині

На території Івано-Франківської області прознаковано майже 900 км туристичних маршрутів. Про це УНН повідомив керівник Івано-Франківської регіональної фундації “Карпатські стежки” Василь Гутиряк.
“На даний час на території області вже існує близько 900 км маркованих стежок, які дають можливість туристам легше добратися і концентрують потоки туристів тільки на цих стежках, що дає змогу оберегти інші території від екологічного навантаження”, – сказав він.

Крім створення маршрутів, уточнив В.Гутиряк, фахівці фундації встановлюють інформаційні знаки на роздоріжжях доріг і маршрутів та стенди з їх схемами.

Він уточнив, що найбільша в області мережа знакованих туристичних стежок є на Яремчанщині – 290 км.
В.Гутиряк відмітив, що для маркування туристичних маршрутів щорічно 20-30 тис. грн. виділяє обласний бюджет, решту коштів фундація залучає за рахунок донорів.

На 2012 рік, поділився планами В.Гутиряк, фундація планує прознакувати туристичні маршрути у Верховинському і Косівському районах.

“Ще два райони і у нас буде сформована мережа. Ми плануємо зробити так, щоб була спільна мережа туристичних маршрутів для всієї області”, – пояснив керівник фундації.

Нині на території області діє понад 100 туристичних, еколого-пізнавальних маршрутів.