На Прикарпатті живе найстарша жінка УкраїниВ середу 29 лютого в селі Хотимир Тлумацького району у зв’язку із встановленням рекорду України в категорії «Людина» – відбудеться офіційне нагородження та вручення диплому і подарунків найстаршій жінці України 115-річній Козак Катерині Іванівні.

Зафіксований результат: дата народження – 14 лютого 1897 року; місце народження с. Хотимир, Тлумацький р-н., Івано-Франківська обл., вік на момент фіксації рекорду – 115 років.

Диплом підтверджує факт реєстрації досягнення, як рекорду України і виступає свідченням загального визнання.

За участю представників органів місцевого самоврядування та засобів масової інформації нагородження проводитиме представника Національного проекту «Книга рекордів України» Миколи Зелінський.

Біографічна довідка.

Козак Катерина Іванівна народилася 14 л
ютого 1897 року в селі Хотимир Тлумацького району. В даний час проживає у селі Хотимир у племінниці Буряк Олени Іванівни, 1929 р.н., а в теплу пору року – у своєму будинку, побудованому колгоспом, який межує з господаркою племінниці. Восени минулого року проживала в м. Коломия, у сина племінниці Олени.

За своє життя вона пережила часи Австро-Угорської імперії, Західноукраїнської Республіки, другої Речі Посполитої, Радянського Союзу, пам’ятає Першу і Другу Світові війни.

Освіти немає, у школі не навчалася.  Працювала різноробочою в місцевому колгоспі “Прапор комунізму”. Не була заміжня і не має власних дітей. Однак виховала дві дочки сестри (яка у роки Другої Світової війни була вивезена у Німеччину, де й померла) Ганну та Олену. Отримує пенсію та, відповідно до рішення районної ради, щомісячну надбавку у розмірі 500 грн. з місцевого бюджету. Перебуває на обслуговувані у Тлумацькому територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Незважаючи на поважний вік, Катерина Іванівна почувається добре.

Фото book.adamant.ua