«Піксельну» техніку презентували в Івано-Франківському Художньому музеї (ВІДЕО)

Новий погляд на мистецтво та світ – у роботах Миколи Нікашина. Понад 20 полотен автор репрезентує на першій персональній виставці. Мистецтвознавці його називають феноменом прикарпатського живопису та «вуличним» митцем. Адже влітку автора можна зустріти у середмісті. Тут 53-літній художник зазвичай продавав власні картини. Мовчазний та загадковий Миколи Нікашин про свої полотна розповідає лаконічно, – пише ВЕЖА.

Цю виставку митець готував понад 2 роки. Кожна картина – своєрідна загадка. Розгадати її можна лише добре придивившись до полотна. Цього вимагає його «піксельна» техніка. Мовою художників, роботи Миколи Нікашина, повітряні. Вони наче дихають. Фахівці стверджують: в 16-му столітті це називалося технікою «сфумато». Автор не має професійної освіти. І це ще більш підносить його в очах мистецтвознавців.

Аби намалювати одну картину, художникові потрібно приблизно кілька місяців. Маленькі геометричні фігурки накладаються одні на одних. І так приблизно п’ять шарів. Колосальна робота, – додають фахівці. Можливо через це складається враження, що картини живі. В цьому може переконатися кожен. Принаймні, зазирнувши в ці «Очі квітів». Маленькі смайлики посміхаються глядачеві, і дарують позитив на весь день.