Реєстрація нового авто подешевшає в 2 рази

Нова постанова Кабміну, яка набуде чинності 1 січня 2012 року, встановлює перелік платних послуг, які дозволяється надавати підрозділам ДАІ.

Як пише “Комерсант”, Уряд зафіксував вартість цих послуг, раніше визначаються наказами МВС, Мінфіну та Мінекономіки.

Тепер кількість платежів в ДАІ скоротиться, а процедура реєстрації транспортних засобів буде здешевлена ​​більш ніж удвічі. Автомобілісти вітають скорочення необгрунтованих платежів, однак зазначають, що дотримання цих норм регіональними відділеннями Державтоінспекції буде складно проконтролювати.

Текст постанови “Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ і Державної міграційної служби платних послуг” був опублікований на офіційному сайті Кабінету міністрів. Цим документом уряд затвердив перелік платних послуг, які надаватимуться, зокрема, підрозділами ДАІ.

За словами начальника центру безпеки руху ДАІ МВС Сергія Будника, в результаті кількість цих послуг значно скоротиться, а процедури отримання водійських прав, номерних знаків та реєстрації транспортних засобів будуть здешевлені.

Вартість реєстрації або перереєстрації колісних транспортних засобів з видачею свідоцтва та номерних знаків визначена в розмірі 152,63 грн. для вітчизняних автомобілів і 190,15 грн. – Для машин закордонного виробництва. Крім того, автовласник сплатить витрати МВС на виготовлення номерів (близько 135 грн.) І пластикового бланка про реєстрацію (близько 198 грн.).

Слід зазначити, що за чинної процедури у відділах реєстраційно-екзаменаційної роботи департаменту ДАІ МВС (МРЕВ) за реєстрацію нового автомобіля водіям доводиться платити більше 1,3 тис. грн. за перевірку автомобіля на викрадення, перевірку та складання акта експерта-криміналіста, діагностику та оцінку автомобіля. Новий перелік не включає ці послуги.

Видача водійських прав після здачі іспиту, а також його перездача обійдуться в 26 грн. Вартість іспиту на право керування автомобілями з небезпечними вантажами, як і вартість відповідного свідоцтва, складе 78 грн. Тимчасовий реєстраційний талон на керування транспортним засобом буде коштувати 15 грн. За узгодження заміни номерного агрегату буде потрібно заплатити 98 грн., А виготовлення макетів індивідуальних номерних знаків на замовлення автовласників і видача одного комплекту оцінені в 300 грн. за три символи.

Кожен наступний символ (всього не більше восьми) буде коштувати 90 грн., А графічний елемент – 500 грн. За бажанням замовника будь-яка послуга може бути надана в терміновому порядку, але за подвійним тарифом. За словами Сергія Будника, кошти, отримані за послуги ДАІ, планується направляти на спеціальну статтю держбюджету, передбачену для фінансування цих послуг, – повідомляє auto.tsn.ua