Скам’янілості динозаврів та рештки інших тварин на межі зникнення

На перший погляд ця теорія може видатись дивною, але скам’янілості динозаврів стають обмеженим ресурсом і рано чи пізно вони зникнуть.

Осколки в пустелі Гобі вважалися осередком скупчення залишків динозаврів, до того моменту, поки не було зроблено цей знімок (Фотограф Дейв Хоун Dave Hone)

У світі налічується певна кількість скам’янілостей динозаврів. Чимало залишків цих доісторичних істот на межі зникнення. Завданням палеонтологів є з’ясувати, що впливає на цей безповоротний процес.

mamonty

Для того, щоб людство позбулося доказів існування динозаврів, достатньо всього декількох факторів. Вочевидь, динозаври мають бути поховані в певний спосіб (в болоті, в пустельних пісках, чи в кам’яновугільній смолі) і у тій формі, що дозволить їм затверднути.(Крихітні комахи не можуть залишити по собі сліду, законсервовані у піску, де піщинки є завбільшки з самих комах).

Для того, щоб перетворитись у скам’янілість, вони повинні пройти крізь певні геологічні процеси. Як можна віднайти рештки скам’янілостей, якщо вони пройшли крізь еру землетрусів чи просто наросли новими гірськими породами, недоступними палеонтологам? Науковцям під силу досліджувати породи тільки з тих місць, де вони виходять на поверхню і в цьому полягає найбільша проблема.

Вони є видимими для дослідників лише тому, що ці породи поступово вивітрюються. Якби це були ділянки, що час від часу омиваються водою, більша кількість залишків залишалася б доступною, або на територіях, де сейсмічна активність проявляється рідко, або ж на рівнинному рельєфі, до прикладу у саванах.

Але в тих місцях, де кам’яні породи виходять назовні та вивітрюються , кістки та ракушняки тварин з часом зникнуть. Звісно, вони залишатимуться доступними для досліджень лише обмежений проміжок часу , доки їх не вимиє остаточно.

Це все зводиться до того, що кожній скам’янілості дається досить-таки обмежений період, для того, щоб бути дослідженою.

Джерело: www.guardian.co.uk

Переклад для korpunkt Тетяна Щуровська