Twitter вводить цензуру в окремих країнах

Сервіс мікроблогів Twitter відтепер зможе вибірково блокувати повідомлення користувачів в тій чи іншій країні. Як повідомили в адміністрації Twitter, тепер сайт здатний за необхідності “оперативно реагувати (на події), приховуючи повідомлення користувачів в конкретній країні“, – повідомляє ТСН з посиланням на BBC.
Такі повідомлення, однак, будуть доступні користувачам Twitter в інших країнах. Раніше, якщо адміністрація сайту видаляла якесь повідомлення, воно зникало зі стрічки всіх користувачів по всьому світу. “Оскільки ми продовжуємо поширюватися по всьому світу, ми входимо в країни, що мають різні уявлення про свободу слова”, – йдеться в повідомленні компанії.

Творці нової функції сервісу наголосили, що така міра може виявитися затребуваною у Франції чи Німеччині, де йде активна боротьба проти повідомлень з неонацистським змістом. Варто зазначити, що Twitter, як і інші соціальні мережі, в тому числі Facebook, відіграв істотну роль в організації більшості масових акцій останнього часу – від “арабської весни” в країнах Близького Сходу до заворушень у Лондоні влітку 2011 року.

При цьому сервісу, що нараховує вже більше 100 млн активних користувачів, нерідко доводилося балансувати між правом на свободу слова і місцевим законодавством у тій чи іншій країні.