Улюблениць хижаків – Кевін Річардсон

Спеціаліст з поведінковим особливостям диких тварин Кевін Річардсон прославився тим, що навчився спілкуватися з хижими звірами як з домашніми: обіймає і тискає левів, гієн, гепардів, леопардів і при цьому хижаки сприймають його як кращого друга. За свою здатність знаходити контакт з тваринами Кевін отримав прізвисько “повелитель звірів”, або “заклинатель звірів”.

Кевін народився в 1974 р. в Йоганнесбурзі (ПАР), але має англійське походження. З раннього дитинства він доглядав за безліччю тварин. Коли Кевіну було три роки, він приніс додому жабу, яка стала його першим домашнім вихованцем.

Не закінчивши навчання на зоолога і якийсь час попрацювавши фізіологом після проходження курсів, Кевін став відчувати, що його покликання – працювати з тваринами в безпосередньому контакті. Він влаштувався доглядачем в Левиному парку в Йоганнесбурзі, де з’явився шанс попрацювати з двома 7-місячними левами-Тау і Наполеоном. Його багато попереджали, що не варто намагатися приручити вже досить дорослих левів, але Кевін вирішив спробувати. У підсумку він так подружився зі своїми левами, що зміг вільно грати, купатися і навіть спати з ними.

DSC_2035

Будучи самоуком на шляху вивчення поведінкових особливостей тварин і пізнаючи все тільки на своєму досвіді, Кевін відкинув всі відомі до цього часу правила безпеки у відносинах з хижаками.

Зневажаючи загальноприйняте уявлення про те, що диких звірів необхідно підпорядковувати, зламавши їх дух за допомогою палиць і ланцюгів, Кевін використовує любов, розуміння і довіру для налагодження особистісного контакту з тваринами.

Він прагне проникнути в індивідуальність тварини, зрозуміти, що робить кожного з них задоволеним, засмученим, сердитим або роздратованим – подібно до того, як мати намагається вловити настрої своєї дитини. Все це є причиною того, що хижаки сприймають Кевіна як одного з своїх. Відносини з тваринами складаються поступово і є результатом великої праці.

Фото suzyleech.blogspot.com