В Івано-Франківську покажуть відео концерту джазового трубача Дізі Гілеспі

Культурно-мистецький центр «Є» запрошує на перегляд відео концерту видатного джазового трубача Дізі Гілеспі, що відбудеться 2 березня.

Коли закінчилася Друга світова, американська музика виявилася зміненою безповоротно. Упродовж війни в маленьких підвальних клубах зароджувалося нове бачення гри. Це була група музикантів, яким надокучила комерційність свінгу. Вони вже не грали великими оркестрами, виступали переважно у формі джем-сешнів, а в клубах, де вони тусувалися, висіли таблички – «No dancing» – танці залишилися в минулому разом зі свінгом. Кенні Кларк, Рой Елдрідж, Дон Біас, Мілт Хінтон, Бен Вебстер… Був серед них один особливо примітний музикант, який винайшов новий спосіб гри на трубі. Він грав так, як ніхто ніколи не грав, він приголомшив публіку нічних клубів як по цю, так і по ту сторону сцени. Це був вибух! Його називали Дізі Гілеспі. Це була швидка, поривиста, енергійна, гостра, шалена музика, в якій звуки зливалися в єдиний потік – бі-боп!

Дізі Гілеспі – американський джазовий трубач, співак, керівник ансамблів та оркестрів і композитор. У дитинстві грав на багатьох інструментах, але у 12 років зупинив свій вибір на трубі. За своїм значенням він уважається другою людиною в джазі після Луї Армстронга. Протягом багатьох десятиліть він був неперевершений як джазовий віртуоз і зумів вплинути на багатьох музикантів наступних поколінь (не тільки трубачів). Він був дотепним конферансьє й часто шокував громадськість своїми витівками.

Переглянути концерт Дізі Гілеспі можна буде в Культурно-мистецькому центрі «Є» у п’ятницю, 2 березня, о 18:00.