В Івано-Франківську відкрилася виставка Миколи Панакова

Художник, мислитель, пілігрим Безконечності та абстракціоніст. Це – про Миколу Панакова. В юності він малював копії картин Леонардо да Вінчі, Далі, Мікеланджело, Рембрандта.

Картини Панакова знаходяться в приватних колекціях Івано-Франківська, Києва, Москви, Санкт-Петербурга, Єрусалима, Парижа, Лос-Анджелеса, Сан-Франциско. Нині його роботи можна побачити в Краєзнавчому музеї. Одна з них – портрет Святого Піо – найзагадковішого Святого ХХ століття. Художник розповідає: під час малювання із ним відбувалися містичні речі. Зокрема, в ньому відкрився пророчий дар.

Знайомі Панакова в один голос стверджують: найбільше вражає його постійне бажання ділитися своїм даром з іншими. Саме цим прагненням керувався художник, коли 25 років тому створював дитячу художню студію. Тут панує атмосфера творчості, гармонії і вільного від стереотипів мистецтва. Як результат – за чверть століття 2 тисячі учнів. Їхні роботи теж експонуються в Краєзнавчому музеї. Картини намальовані аквареллю, гуашшю, олійними фарбами. Тут – портрети, пейзажі, абстракція, натюрморти. Творчі плани у юних художників – “наполеонівські”.

Микола Панаков створив новий мистецький напрям – гіперфутуризм. Об’єктивна абстракція. У нього немає картин -копій. Художник вважає, неможливо знову відтворити вибух, сплеск емоцій. Адже живопис – це світ чуттєвості.

ВЕЖА