Вчені заявляють, що обіцяного майя кінця світу не буде

Німецькі дослідники спростували думку про те, що стародавні племена Майя передбачили кінець світу в майбутньому 2012 році.
За словами німецького історика Свена Гронемейера з австралійського Університету Ла Тробе, недавно виявлене в мексиканському храмі Комалькалько послання індіанців несе в собі інший сенс.

За словами експерта, артефакт, який викликав стільки шуму являє собою кам’яну плиту віком близько 1300 років.
На ній розміщений циклічний календар майя, який складається з 13 часових періодів (бактунів), які послідовно змінюють одне одного і, кожен з яких триває 394 року.

Останній, 13-й, бактун обривається 21 грудня 2012, але ця дата означає не кінець світу, а пришестя стародавнього бога війни і родючості Болона Йокте.
Календар припадає на час правління стародавнього царя Бахлама Аява, який хотів підготуватися до пришестя одного з головних представників божественного пантеону майя.

Цей день розглядався священнослужителями як своєрідне “друге народження” нації, що, швидше за все, має на увазі перехід людства на якийсь новий рівень, а зовсім не загибель усього живого.

Німецький історик наголосив, що написи майя рясніють метафорами і символами, а отже, сприймати їх буквально – повна дурість.

Воднчоас, він також додав, що знахідка була серйозно пошкоджена, частину тексту на ній неможливо прочитати. Принаймні, поки.

На часі кам’яна плита з храму Комалькалько знаходиться в лабораторії Національного інституту Мексики.

Як тільки дослідники закінчать її вивчати, історичну пам’ятку, швидше за все, буде виставлено в одному з музеїв країни.

Зазначимо, що на початку року мексиканські вчені вже заявляли про те, що ніяких прогнозів майя про кінець світу не існує в принципі.

На їхню думку, індіанці розрахували свій календар до 21 грудня 2012 року, але ніколи не вказували в ньому, що після цієї дати настане кінець світу. Календар просто закінчився, і все.

При цьому майя дотримувалися теорії, що “історія повторюється у певний момент”, після чого відлік часу починається спочатку, – пише ТСН.