Вишивка на яєчній шкарлупі


Ми звикли бачити розписані яйця на Великодень. Вже на не дивують, навіть дуже красиві картини, якими майстри розписують яєчну шкаралупу, а от вишивка на цілій яєчній шкаралупі ….

Француженка Елізабет Кляйн займається цим рукоділлям більше 10 років. Її роботи вражають ювелірним виконанням.

Таке рукоділля можна назвати «Поезія на яйці». Складність полягає ще й у тому, що шкаралупа не розпилюється, а весь час залишається цілою, і лише маленька дірочка на дні яйця дає доступ до зворотної сторони вишивки.

Хотілося б відзначити, що це мистецтво не нове і його коріння виходять з 17 століття. Але вишивати на яєчній шкаралупі – це ноу-хау француженки. Вона вишиває не тільки гладдю, а й стрічками. Роботи тоді виходять більш об’ємними й живими.

В арсеналі Елізабет цілий алфавіт, вишитий на яйцях. Такий алфавіт викликає подив і бажання з’ясувати – чи не обман зору це. Настільки крихкий матеріал, з яким працює рукодільниця.

Груші і яблука, незабудки та виноград викликають захоплення. Так і хочеться відщипнути виноградинку і понюхати незабудку.

Якщо задуматися над питанням, а скільки нервів і часу йде на виготовлення одного такого витвору мистецтва. Не знаємо, але, напевно, не один день і ніч.

Звичайно, вони коштують не так дорого як яйця Фаберже, але ми б поставили їх в одному виставковому залі.

На закінчення хотілося б відзначити, що якщо ви вирішите спробувати повторити роботи Елізабет, то можете пошукати її книжку, яку вона видала з поясненням як вишивати на шкарлупі. Але спочатку необхідно буде придумати, як проколювати яєчну шкаралупу, щоб вона не тріскалася.
Дуже здорово, що наш світ прикрашають своїми роботами диваки. Нехай і у вашому житті буде диво!
Джерело neobychno.com