Як не захворіти під час переохолодження

На вулиці похолодало, і знову актуальною є проблема переохолоджень. Переохолодження викликається довгочасним впливом низьких температур, коли організм вже не в змозі виконувати функцію терморегуляції.

Переохолодження – досить велика небезпека, симптомами якої є сильне тремтіння, слабкість, сонливість, нечітка свідомість.

Застуда говорить про бажання організму прикоротити обмін речовин та вироблення тепла, а більш енергійна робота нирок попереджує про необхідність сховатися від непогоди, розвести багаття та випити гарячого чаю.

Якщо ви відчуваєте, що починаєте замерзати, необхідно зробити інтенсивні фізичні вправи: розмахування руками та ногами тощо. При першій можливості необхідно просушити одяг, шкарпетки. В мокрому одязі тіло втрачає тепло набагато швидше, ніж у сухому.

Попередження  переохолодження  організму:

Щоб уникнути переохолодження: закривайте ділянки тіла, найбільш схильні до відмороження – пальці рук, вуха і ніс; вживайте більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму; якщо немає гарячої, пийте побільше простої води; уникайте вживання напоїв, які містять алкоголь і кофеїн; при появі простуди негайно  шукайте  затишне місце, де можна зігрітися; якщо одяг промок на холоді, швидше переодягніться в сухий.

Перша  медична  допомога  при переохолодженні:

Легка ступінь переохолодження (озноб, м’язове тремтіння, загальна слабкість, трудність пересування, блідість шкіри):

– одягніть тепло постраждалого, напоїть гарячим чаєм або кавою;

– заставте виконувати інтенсивні фізичні вправи.

Середня ступінь переохолодження (синюшність губ і шкіри, ослаблене дихання, пульс стає рідшим, з’являється сонливість, втрачається спроможність до самостійного пересування):

– розітріть постраждалого вовняною тканиною, зігрійте під теплим душем (якщо його поміщаєте у ванну, то температуру води підвищуйте поступово від 30-35°С до 40-42°С);

– зробіть масаж усього тіла;

– тепло одягніть постраждалого та укладіть в ліжко, зігрійте грілками (зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температури);

– викличте лікаря.

Важка ступінь переохолодження (з’являється втрата свідомості, життєві функції поступово знижуються):

– негайно викличте лікаря;

– виконайте всі заходи першої допомоги, як і при середній ступені переохолодження.

Джерело svoboda.fm

Фото segodnya.ua