Як швидко вивчити іноземну мову. 10 порад

Като Ломб, незважаючи на освіту хіміка (!), Була одним з перших синхронних перекладачів у світі і могла побіжно переводити на 8 мов, а в цілому – розуміла і працювала з 16. І не було в її час ні аудіо дисків з голосами носіїв, ні скайпу, ні мовних шкіл.

У своєму бестселері «Як я вивчаю мови» вона сформулювала десять вельми невигадливих правил для вивчення мови.

1. Займатися мовою необхідно кожен день! Це як зі спортзалом – якщо хочете значні м’язи – тренуйте їх систематично! Виділяйте хоча б 10-15 хвилин для читання або повторення нових фраз.

2. Якщо бажання вивчати мову слабшає занадто швидко, придумайте свій власний алгоритм занять. Наприклад, коротке занятття, потім – трохи музики, невелика перерва на прогулянку.

3. Контекст – перш за все! Ніколи не вивчайте слова окремо, тільки в контексті! Наприклад, якщо ви запам’ятали вираз «strong wind», то одне із слів автоматично викличе в пам’яті друге!

4. Особливо корисно виписувати на поля підручників вже готові окремі фрази і намагатися використовувати їх по максимуму в діалозі.

5. Подумки перекладайте ВСЕ, що потрапляє на очі – реклама, уривки пісень, діалогів, назви газетних статей. Невигадливо і корисно!

6. Вивчати напам’ять – корисна річ! Але заучувати треба тільки те, що вже стовідсотково правильно або попередньо виправлено викладачем!

7.Уже підготовлені до вживання фрази, ідіоми записуйте і зберігайте в пам’яті в першій особі.

Наприклад: «I am only pulling your leg» (Я тебе тільки дражню).

8. Будь яку іноземну мову не можна вивчати ізольовано, типу – я просто буду тихенько робити вправи в зошиті і слухати викладача.

Дивіться фільми, читайте літературу і газети в оригіналі, спілкуйтеся з англомовними друзями в інтернеті!

Власне, Като Ломб почала вивчати російську з «Мертвих душ» Гоголя і великого словника!

9. Не бійтеся помилок, бійтеся невиправлених помилок! Ніколи і нічого не залишайте неперевіреними.

10. Будьте впевнені, що незважаючи ні на що, ви вивчите мову!

І наостанок, коли 86-річна Като Ломб зустріла свого 54-річного друга, вона вимовила вирішальну для його життя фразу: «Стів, ти такий молодий! Стільки років попереду, стільки мов ще можна вивчити!»

Перекладачка з Угорщини Като Ломб більшість мов вивчила самостійно. Власне про свій досвід вона і написала в книзі «Як я вивчаю мови». Головна порада книги – повне занурення у мову. Като Ломб  пропонувала  вивчати граматику і паралельно читати тексти в оригіналі.  А також вивчати ті вирази які найчастіше використовуються в розмові. Знання великої кількості мов допомагало їй до 90 років мати ясний розум.