Журнал «Дніпро» святкує 85-ліття

Учора, 22 лютого у прес-центрі «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена 85-літтю одного з найпопулярніших літературних україномовних журналів України – «Дніпро».

У роботі взяли участь такі відомі особистості, як Юрій Мушкетик, Борис Олійник, Василь Яременко, Микола Луків, Валерій Шевчук та інші поважні гості. Разом із доповідачами учасники оглянули шлях журналу «Дніпро» від його заснування до сьогодення, зазирнули в плани розвитку часопису.

«Журнал «Дніпро», попри всі перипетії суспільно-політичного життя, залишався вірним своїй місії та покликанню: намагався, прагнув і шукав молоду літературну зміну, підтримував її, спрямовував творчу перспективу в правильне русло», – підкреслив відмінну рису часопису головний редактор Микола Луків.
Василь Яременко, колишній член редакційної колегії журналу «Дніпро», визначив роль видання як «духовного центру», який згуртовує довкола себе творчий потенціал. Адже Олександр Довженко, Олесь Гончар, Ліна Костенко, Іван Драч, Григір Тютюнник, Володимир Дрозд, Павло Тичина, Максим Рильський – це лише маленька частина відомих українських авторів, котрі пов’язали свою долю із журналом «Дніпро», опублікувавши в ньому свої твори та створивши україномовну культурну спадщину.

Таким чином, за словами колишнього головного редактора Юрія Мушкетика, журнал «…вписав у той час непогану сторінку в історію літератури. І працює він – журнал – і сьогодні. Працює вагомо! Це вже сучасний, можна сказати, модерний журнал. Але так тільки треба робити! Тому що сьогодні вже нові форми, запити». Юрій Мушкетик підкреслив, що «Дніпро» був і залишається частиною культурного життя України, адже він популяризує україномовну творчість сучасних авторів. Борис Олійник підтримав виступ свого колеги та зазначив, що “…журнал завжди був пристанищем для найцікавішого…”

Про сучасний стан розвитку журналу «Дніпро» розповіла Наталя Денисенко, директор часопису. «Сьогодні журнал «Дніпро» є потужною платформою для реалізації творчого потенціалу молоді. За підтримки шеф-редактора часопису Євгенія Юхниці журнал надає різноманітні можливості заявити про себе талановитій молоді. Одна з них – участь у конкурсах, які широко охоплюють різну аудиторію. Прагнучи крокувати в ногу із часом та розуміючи потреби сучасної молоді, за ініціативи шеф-редактора журнал «Дніпро» з 2011 року виходить і в електронному форматі, що дає змогу долучитися до літературно-художнього процесу України далеко за її межами. У рамках журналу діє он-лайн портал для поетів – «Клуб Поезії», у якому нині вже зареєстровано близько 14 тисяч поетів та нараховується більше 300 тисяч поетичних творів. Тут кожен поет почутий колегами та має змогу отримати оцінку своїх творів. Найвища мета часопису – зайняти належне місце в кожній українській родині».

Фото dnipro.ucoz.com